STREET FUTBALOVÝ TURNAJ

TRENČÍN


30.9.2018
/OZC Južanka/

Víťaz detského turnaja: Titáni (AS Trenčín U10)
Víťaz dospelého turnaja: Little Mix

NEDEĽA 30.9.2018 Futbal v meste zmenil parkovisko pred OZC Južanka v Trenčíne na pravé futbalové divadlo. Doobeda si to medzi sebou v street futbale rozdali mladé futbalové nádeje vo vekovej kategórii do 10 rokov, po obede sa o postup na celoslovenské finále pobilo 6 dospelých družstiev.

Okrem futbalu na dvoch pripravených ihriskách si futbalisti zmerali sily aj v individuálnych disciplínach ako „tvrdá strela“ či „slalom na čas“. Futbalové aktivity doplnili aj partneri – Collalloc, Eutraco či Orange, ktorý mal k dispozícii svoj Orange karavan, kde si deti mohli zahrať hry na hernej konzole.

V detskom turnaji, ktoré spoluorganizuje SFZ v rámci projektu Dajme spolu gól, sa z víťazstva tešili mladí futbalisti AS Trenčín, ktorí si dali názov Titáni a dospelý turnaj ovládol výber Little Mix, ktorý sa do turnaja prihlásil priamo na mieste. Oba tímy tak postupujú na celoslovenské finále do Bratislavy, ktoré je na programe v júni 2019 a v ktorom sa stretnú najlepšie tímy z celého Slovenska. Celkový víťaz získa okrem hodnotných cien od partnerov aj zájazd na zápas tímu ambasádora projektu Stanislava Lobotku.

Futbal v meste je celosezónnym projektom Únie ligových klubov (ÚLK). Má za cieľ priblížiť futbal ľuďom a priniesť futbal na netradičné miesta. Futbal v meste má 12 skupinových kôl, vždy v mestách, v ktorých sa hrá naša liga. V júni 2019 je na programe veľké finále v Poprade.

Celkové poradie detského turnaja U10:

1. Titáni (postupujú na celoslovenské finále)
2. Coca Cola
3. Diabli
4. Melčice
5. Buldozéri
6. Tryskáči
7. Súča
8. Záblatie

Celkové poradie dospelý turnaj:

1. Little Mix (postupujú na celoslovenské finále)
2. Lokomotiv Partizánske
3. – 6. miesto: Botafogo, Provokativ, Selesao, Tréneri

Ďalšou zastávkou Futbalu v meste je 7.10.2018 Ružomberok!